Koniec płatnych magazynów w Google News

Utworzono: 06 styczeń 2020, 18:01 Autor :  
Kilka lat temu Apple postanowiło zastąpić papierowe gazety przez aplikacje dla tabletów dodając do iOS sekcję Newsstand (Kiosk) zawierającą aplikacje magazynów, które w uproszczeniu pobierały PDFy. Ostatecznie zniknęła ona w iOS 9, kiedy zastąpiła ją aplikacja Wiadomości. Teraz na podobny ruch zdecydowało się Google.

Firma z Mountain View podobne rozwiązanie wprowadziło około rok po Apple, choć nigdy nie zdobyło ono większej popularności (zwłaszcza w Polsce, ze względu na dosyć późny start usługi nad Wisłą). Już w 2018 roku widać było, że Google powoli szykuje się do jego zamknięcia, ponieważ sekcja gazet zniknęła z klienta sklepu Play.

Teraz mamy już oficjalne potwierdzenie - od kilku dni firma z Mountain View rozsyła subskrybentom gazet i magazynów w jej usłudze maile z informacją o zamknięciu swojego cyfrowego “kiosku”. Możliwość kupowania nowych subskrypcji już zablokowano, zaś ostatnie pobrane płatności zostaną zwrócone w ciągu 30 dni roboczych.

Dostęp do już zakupionych materiałów będzie możliwy poprzez zakładkę Obserwowane w aplikacji Google News.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 224 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...