Fossil udostępnia aktualizację Wear OS z trybami oszczędzania baterii dla starszych zegarków

Utworzono: 12 styczeń 2020, 16:01 Autor :  
Ponad rok temu Google zapowiedziało udostępnienie systemu Wear OS bazującego na Androidzie 9, który nazwano “H”. Wprowadzał on między innymi modyfikację trybu oszczędzania baterii (poniżej 10% system przełącza się w bardzo oszczędny tryb wyświetlania samej godziny).

Pojawiło się też wznawianie aplikacji (do tej pory po wygaszeniu ekranu zegarka aplikacja była zamykana i trzeba było ją uruchamiać od nowa) czy menu zasilania (dające szybki dostęp do restartu zegarka). Nowości te były ściśle powiązane z Wear OS “H”, więc wymagały aktualizacji całego systemu, a nie tylko aplikacji Wear OS z Play Store.

To oczywiście zajmuje trochę czasu. Przykładowo, całkiem popularny Fossil Sport dopiero kilka dni temu zaczął dostawać aktualizację systemu do wersji “H MR1” (mimo, że starsze od niego zegarki Fossil Q Gen 3 i Q Gen 4 otrzymały ją wcześniej).

Czym się różni wersja z MR1 w dopisku? Pojawieniem się kilku trybów oszczędzania energii do wyboru, tak samo jak w zegarkach Fossila piątej generacji. Producent zapewnia, że wszystkie jego zegarki ze Snapdragonem 3100 powinny otrzymać tę aktualizację w ciągu nadchodzących dni.

Źródło: Droid LifeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 657 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...