Od jakiego czasu w sieci było sporo plotek i wycieków na temat urządzenia od Xiaomi o rozmiarach zbliżonych do Chromecasta, ale działającego pod kontrolą Android TV. W tym tygodniu chiński producent w końcu oficjalnie zaprezentował Mi TV Stick.
Pandemia i ograniczenia w podróżowaniu będące jej skutkiem poważnie pomniejszyły zyski niektórych fintechów (np. Revoluta), z których usług wielu użytkowników korzystało jedynie w podróży. Efektem tego są na razie różnej maści podwyżki i majstrowanie przy limitach bezpłatnych kont.
Firma z Mountain View od jakiegoś czasu przenosi swoje produkty z kategorii smart home pod markę Nest, która oryginalnie obejmowała jedynie kamery monitoringu czy inteligentne termostaty. W zeszłym roku stało się tak z małym głośnikiem, teraz noszącym nazwę Nest Mini (zamiast Google Home Mini).
BLIK stał się dość powszechną metodą płatności w internecie, nadal jednak są banki, które tej metody nie oferują swoim klientom. Zwykle są to mniejsze instytucje, o dziwo wśród nich nadal jest nawet jedna państwowa, czyli Bank Pocztowy.
Pod koniec czerwca pisaliśmy o pojawieniu się w sklepie z aplikacjami dla Windows 10 strony oficjalnego klienta serwisu Prime Video. Wówczas jednak nie można było jeszcze pobrać programu. Z opisu natomiast mogliśmy się jedynie dowiedzieć, że aplikacja przede wszystkim ma dać możliwość pobierania wideo do oglądania offline.
W zeszłym roku Apple (przy współpracy z Goldman Sachs) wprowadziło na amerykański rynek własną kartę kredytową, którą wyróżniały integracja z Apple Pay, iOS oraz macOS, a także brak jakichkolwiek numerów na fizycznej karcie.
Na początku maja pisaliśmy o pojawieniu się projektu nowego podatku, jaki płacić miałyby serwisy VOD działające nad Wisłą. Miał on wynosić 1,5% rocznych przychodów i zasilać budżet Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF).
Pod koniec zeszłego roku pisaliśmy, że Google w końcu bierze się za przywrócenie obsługi CDCVM (Consumer Device Cardholder Verification Method) w Google Pay dla kart wydawanych przez instytucje z nad Wisły. Nie podano jednak konkretnego terminu. Wygląda na to, że po cichu w końcu rozpoczęto wdrożenie.
Zegarki od Apple czy Samsunga całkiem szybko się rozwijają, oferując przy tym całkiem niezłe czasy pracy na jednym ładowaniu oraz wydajność. Inaczej jest z Wear OS. Dlaczego? Jednym z głównych powodów jest procesor.
Tydzień temu pisaliśmy o zawieszeniu działania kart Curve ze względu na zawieszenie przez brytyjski nadzór licencji firmie Wirecard, która obsługiwała transakcje kart Curve. Twórcy prosili wówczas o danie im kilku dni na migrację na własne rozwiązanie (która i tak była planowana na koniec czerwca).