Android dla Nintendo Switch w końcu dostępny

Utworzono: 28 lipiec 2019, 20:07 Autor :  
Jakiś czas temu na xda-developers pojawił się wątek na temat powstającego portu Androida dla konsoli Nintendo Switch. Wówczas służył on głównie do komunikowania postępów nad pracami, ponieważ procedura instalacji była niedopracowana i mocno skomplikowana. Zmieniło się to dopiero kilka dni temu.

Wtedy to wątek został zaktualizowany o instrukcje instalacji, linki do potrzebnych plików oraz szczegółowe informacje co działa, co nie. Nieoficjalny ROM bazuje na kodzie LineageOS 15.1 (czyli na Androidzie 8.1) oraz ROMach dla SHIELD TV (Switch ma praktycznie ten sam procesor).

System ma obecnie sporo wad - nie działa głębokie uśpienie, więc lepiej nie zostawiać Switcha z włączonym Androidem na dłużej. Nie ma też autoobracania ekranu, wyłączania go w trybie dockowania, wykrywania ładowania (choć konsola się ładuje). Niezbyt stabilnie działa też Wi-Fi.

Androida można używać obok fabrycznego systemu Switcha (wszystkie swoje dane trzyba na karcie pamięci, tej wbudowanej w konsolę nie rusza). Jedynym wymaganiem jest posiadanie konsoli w wersji zdolnej uruchomić hekate.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 777 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...