Oculus Quest zyska obsługę wielu użytkowników i dzielenie się aplikacjami

Utworzono: 17 styczeń 2021, 16:01 Autor :  
Samodzielne gogle wirtualnej rzeczywistości od Facebooka, czyli Oculus Quest zdenerwowały ostatnio użytkowników wymogiem logowania kontem Facebooka na ich drugiej generacji, ale z drugiej strony sprzedały się już w większej ilości niż pierwsza generacja.

W lutym natomiast ich twórcy planują wprowadzenie istotnych zmian - mianowicie dodanie obsługi wielu użytkowników (do tej pory na goglach można było zalogować się tylko jednym kontem na raz) oraz udostępnianie dostępu do aplikacji dodatkowym kontom zalogowanym na urządzeniu.

Niestety, to drugie przy okazji coś zabiera - mianowicie aplikacja nie będzie mogła być jednocześnie uruchomiona na więcej niż jednym urządzeniu (do tej pory, jeśli zalogowaliśmy się jednym kontem na dwóch parach gogli, to mogliśmy na nich jednocześnie uruchomić kupione aplikacje).

Może to być problem dla osób, które lubiły grać ze znajomymi w lokalne gry multiplayer na własnym zestawie Oculusów. Teraz każdy uczestnik musiałby mieć własną kopię gry (i musiałby się zalogować swoim kontem).

Źródło: EngadgetKomentarze::DISQUS_COMMENTS 159 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...