W mijającym tygodniu bank PKO BP zaczął informować swoich klientów o wyłączeniu mobilnej wersji serwisu transakcyjnego. Powodem jest wprowadzanie nowego wydania pełnej wersji, która ma być responsywne (więc dostosowywać się do rozmiaru ekranu).
Jakieś półtora roku temu ogłoszono współpracę BLIKa z Mastercardem, która miała na celu umożliwienie płatności zbliżeniowych z pomocą polskiego rozwiązania. Nie było jednak wtedy wiadomo, jak dokładnie wyglądałaby implementacja takiej opcji.
Od jakiegoś czasu Amazon oferował w niektórych modelach swoich czytników (Paperwhite 4 oraz Oasis 2 i 3) tryb nocny. Był on jednak zakopany głęboko w ustawieniach systemu, więc przełączanie go nie należało do najwygodniejszych czynności.
Tytułowa usługa jest najbliższym odpowiednikiem Revoluta jaki możemy znaleźć wśród polskich firm. Oferuje konta walutowe oraz kartę płatniczą (od jakiegoś czasu jedną dla wszystkich walut) bez konieczności zakładania konta w banku.
Po serii problemów z wydawcami gier, którzy zostali zaskoczeni wprowadzeniem płatnego abonamentu w GeForce NOW i postawili usunąć swoje produkcje z usługi, NVIDIA zdecydowała się wprowadzić zmiany w sposobie tworzenia swojego katalogu.
Być może nie wiedzieliście, ale Spotify miało do tej pory limit utworów, które mogliśmy zapisać w swojej bibliotece. Został on ustalony na poziomie 10 000 piosenek. Po jego przekroczeniu, przy próbie dodania kolejnych utworów wyświetlał się komunikat o konieczności usunięcia piosenek w celu dodania nowych.
Do tej pory w aplikacji Orlenu ułatwiającej płatności za tankowanie na stacjach koncernu nie można było płacić z pomocą cyfrowych portfeli od Google czy Apple - musieliśmy zapisywać w usłudze swoją kartę płatniczą.
Po Millennium oraz ING, opcję podglądu salda oraz historii kont w innych bankach wykorzystującą otwartą bankowość wymuszoną przez PSD2 postanowił wprowadzić Alior. Początkowo będzie ona wspierać konta z ING, mBanku, Millennium, Pekao, PKO BP oraz Santandera.
Coraz więcej firm pragnie oferować swoje portfele cyfrowe. Po Apple, Google czy producentach smart zegarków takie zachcianki zaczęli mieć również producenci telefonów (szczególnie ci z Azji), a teraz nawet poszczególne sklepy.
Platforma telewizji satelitarnej CANAL+ (nie tak dawno znana jeszcze jako nc+) dosyć mocno opierała się rewolucji prowadzonej przez serwisy VOD. Do tej pory nie można było wykupić dostępu do niej bez zaopatrywania się w dodatkowy sprzęt, nawet jeśli chcieliśmy dostępu tylko do treści oferowanych przez internet (np. nc+ go).