Galaxy Watch 3 i Watch Active 2 doczekały się wsparcia dla EKG w Polsce

Utworzono: 31 styczeń 2021, 12:01 Autor :  
Coraz więcej topowych smartwatchy oferuje różne funkcje monitorowania pracy serca. Niestety, ze względu na konieczność jej certyfikowania w odpowiednich urzędach danego regionu, jest ona często ograniczona regionalnie do czasu uzyskania odpowiednich certyfikatów.

W tym tygodniu uzyskały je na terenie Unii Europejskiej zegarki Galaxy Watch 3 oraz Watch Active 2 od Samsunga. Konkretnie mowa o EKG oraz mierzeniu ciśnienia krwi. W pierwszym wypadku zegarki Samsunga pozwalają wykryć migotanie przedsionków i poinformować o tym użytkownika, dzięki czemu możemy odpowiednio wcześniej zgłosić się do lekarza w celu leczenia.

W drugim wypadku chodzi o wczesne wykrywanie zbyt wysokiego ciśnienia, co również ma służyć wczesnej diagnozie i podjęciu leczenia.

Niestety, obie funkcje wymagają aplikacji Health Monitor na smartfonie, która oficjalnie dostępna jest tylko na telefonach Samsunga.

Źródło: xda-developers

 


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 1125 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...