Z aktualizacją urządzeń działających pod kontrolą Android TV do wersji bazującej na wersji 8.1 zwykłej odmiany tego systemu jest dosyć duży problem - praktycznie tylko Google zaktualizowało Nexus Playera w normalnym czasie (była to jednocześnie ostatnia duża aktualizacja dla niego).
Od jakiegoś czasu wydaje się, że Microsoft powoli rezygnuje z Cortany - staje się coraz mniej widoczna w Windowsie, firma dodaje też integrację Xboksa z Alexą. Jednocześnie nadal pracuje nad nowymi funkcjami Cortany.
Być może natknęliście się już w sieci na informację, że Mastercard chce ukrócić praktyki polegające na oferowaniu darmowych okresów próbnych, z automatycznym ich przechodzeniem na płatne subskrypcje bez wyraźnego informowania o tym klientów. Jak donosi serwis Cashless, nie chodzi jednak o takie subskrypcje, jakie większość z nas zna.
W mijającym tygodniu kolejny bank dodał obsługę Apple Pay dla swoich kart. Konkretnie mowa o ING Banku Śląskim. W dodatku jego klienci mogą dodawać swoje karty prosto z aplikacji mobilnej, a nie tylko skanując je aparatem lub ręcznie wpisując potrzebne dane.
Niedawno linia produktów inteligentnego oświetlenia Hue od Philipsa doczekała się opcji zmiany zachowania po przywróceniu zasilania. Były one jednak dość ograniczone (wybrać można jedynie między włączeniem na pełnej jasności lub przywróceniem poprzedniego stanu).
Kilka lat temu Google zdecydowało się stworzyć Chromecast Audio, czyli małe urządzenie, do którego podłączało się tradycyjne głośniki i można było przesyłać do nich dźwięk poprzez sieć Wi-Fi (zamiast w miarę powszechnego już wtedy Bluetooth).
Jak być może wiecie, Sony od kilku lat produkuje jedynie telewizory smart tv z systemem Android TV. Ostatnio jednak okazało się, że nie można na nich zainstalować popularnego centrum multimediów o nazwie Kodi (kiedyś XBMC).
Jakiś czas temu firma z Mountain View zaprezentowała subskrypcję o nazwie Google One. Zastąpiła ona płatne pakiety miejsca na dane w chmurze. Oprócz tego oferuje ona także całodobowe wsparcie techniczne od ludzi i co jakiś czas dodatkowe prezenty.
Google powoli udaje się rozszerzać dostępność Android TV (ostatnio zaczęło trafiać nawet do dekoderów kablówek, choć kosztem pozwolenia na zmiany wyglądu launchera). Nadal pozostaje jednak problem dosyć kiepskich parametrów w urządzeniach z tym systemem.
Koreański producent w tym roku zaszalał na targach CES. Nie tylko jako pierwszy ogłosił dodanie obsługi AirPlay 2 do swoich telewizorów, ale także ogłosił ich integrację z popularnymi wirtualnymi asystentami (Alexa i Google) oraz udostępnienie dla nich klienta sklepu iTunes.