Google Pay znowu będzie wspierać CDCVM nad Wisłą

Utworzono: 15 grudzień 2019, 12:12 Autor :  
Gdy kilka lat temu firma z Mountain View wprowadzała w naszym kraju swój cyfrowy portfel, to od początku wspierał on technologię CDCVM (Consumer Device Cardholder Verification Method), która pozwala potwierdzać transakcję między innymi odciskiem palca na telefonie zamiast podawać PIN na terminalu.

Z czasem jednak opcję tę wyłączono, prawdopodobnie ze względu na problemy z płatnościami na terminalach, które nie do końca były do tego przystosowane. Jednak teraz wygląda na to, że rynek już dojrzał (Apple Pay od początku wspiera w Polsce tę technologię) i Google zdecydowało się ponownie włączyć u nas obsługę CDCVM.

Jak można przeczytać na łamach serwisu Cashless, według nieoficjalnych informacji zmiana miałaby zostać wdrożona w przyszłym roku. Oficjalnie Google Polska potwierdza jedynie chęć włączenia CDCVM, ale nie chce podawać żadnych terminów.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 468 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...