Curve z opcją przelewów do innych użytkowników

Utworzono: 22 grudzień 2019, 11:12 Autor :  
Kilka dni temu, po paru tygodniach testów, Curve udostępniło swoim użytkownikom nową opcję. Teraz poza łączeniem kilku plastików w jeden, startup ten umożliwia również transfery pieniężne pomiędzy swoimi użytkownikami.

Wykorzystuje to do tego możliwość systemu kartowego, która pozwala zwracać środki na nasz plastik, a nie tylko go obciążać. Użytkownicy są natomiast rozpoznawani po ich numerach telefonów, podobnie jak w Revolucie. Można też wysłać pieniądze do osób nie mających konta w Curve - wtedy dostaniemy link, który mamy im wysłać. Po jego otwarciu otrzymają wybór - zarejestrować się w Curve lub podać numer telefonu i dane karty, na którą chcą dostać pieniądze.

Curve zapewnia, że pieniądze zazwyczaj powinny pojawić się na rachunku powiązanym z wybraną kartą w 30 min od potwierdzenia odbioru. Czas maksymalny to jednak aż 2 lub 3 dni (czas zależy od banku wystawiającego karty).

Niestety, przynajmniej na razie nie można wprost wysyłać przelewów do samego siebie (mimo, że własny kontakt pokazuje się na liście odbiorców), więc wygodne transfery między własnymi kontami odpadają.

Źródło: CurveKomentarze::DISQUS_COMMENTS 522 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...