Fałszywe SMSy ...

Kilka dni temu w sieci ...

UKE udostępnia ...

Kilka miesięcy UKE uruchomiło ...

Android Auto z ...

Jeśli korzystaliście z ...

RECENZJA: techBite ...

Nastały czasy, kiedy myśląc o ...

Microsoft i ...

Już od jakiegoś czasu ...

Ninendo próbuje ...

Jakiś czas temu było głośno o ...

Google i Apple Pay ...

Powoli nad Wisłą powszechne ...

Aplikacja Spotify ...

Na początku listopada Spotify ...

Fossil pokazał ...

Po premierze nowego układu ...

SHIELDa można teraz ...

Niedawno przystawka SHIELD TV ...

Google Pay ...

Opcja płatności z pomocą ...

Misfit ...

Od czasu premiery Snapdragona ...

Millennium ...

Mimo, ze bank wspomniany w ...

Google Photos w ...

Firma z Mountain View w ...

Android 9 w końcu ...

Mimo, że Android 8.0 został ...

Spotify zapowiada ...

Popularna usługa streamingu ...

Huawei prezentuje ...

Na początku października ...

Amazon pokazał ...

Po kilku latach przerwy, ...

HBO Go obniża cenę ...

W marcu tego roku HBO Go w ...

Google Home w końcu ...

Jeśli macie w domu głośnik ...

mBank zapowiada zmianę serwisu transakcyjnego na responsywny

Utworzono: 29 kwiecień 2018, 20:04 Autor :  
mBank jako jeden z pierwszych banków nad Wisłą zainwestował w nowoczesny system transakcyjny z XXI wieku w celu zastąpienia pierwszego, którego wygląd wywodził się z lat 90. Niestety, pośpiech czasami nie jest wskazany.

Wówczas RWD (Responsive Web Design) nie było jeszcze tak powszechne, więc mBank stworzył swój nowy serwis tylko z myślą o korzystaniu z niego na komputerach. Jest to o tyle istotne, że zwykle w aplikacjach mobilnych nie ma wszystkich opcji z serwisów transakcyjnych (najczęściej dotyczy to, np. zarządzania zleceniami stałymi, ustalania poziomów limitów autoryzacyjnych czy innych ustawień). Poza tym, mając serwis RWD, nawet klienci z telefonami działającymi pod kontrolą niewspieranych platform będą mogli korzystać w ruchu z bankowości internetowej.

Niedługo później jednak, praktycznie każdy bank odświeżający system używał już RWD, dzięki czemu praktycznie wszystkie opcje były dostępne także na smartfonach. mBank jednak sporo zapłacił za swój system i nie był skory do wykładania pieniędzy na jego przepisanie aż do teraz.

Bank ogłosił kilka dni temu zamiar odświeżenia swojego serwisu transakcyjnego. Zacznie się od małych kroków - 20 maja zmieniona zostanie szata graficzna. Szary i czarny zostane zastąpione bielą, a poszczególne elementy będą bardziej pasowały do stylu używanego na stronie głównej banku czy w aplikacji mobilnej.

Docelowo system ma być responsywny i uwzględniać uwagi klientów składane poprzez mały widżet opinii dostępny od jakiegoś czasu w po zalogowaniu. O wdrażaniu kolejnych zmian, bank ma zamiar na bieżąco informować. Patrząc jednak na dotychczasowe tempo wprowadzania nowości (np. powiadomień push w czasie rzeczywistym czy płatności zbliżeniowych telefonem), nie nastawiałbym się na RWD jeszcze w tym roku.

Źródło: Cashless, AntywebKomentarze::DISQUS_COMMENTS 563 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...