Ruszył serwis Twój ...

Wczoraj o północy ruszył ...

Google Pay dla ...

Zgodnie z nieoficjalnymi ...

Philips Hue z ...

Pierwsza z nowości w ...

Gadgetbridge może ...

Macie nadal Pebble, a może ...

Credit Agricole ...

Bank Credit Agricole jakiś ...

Asystent Google z ...

Na tegorocznych targach CES, ...

Instant Tethering z ...

Od mniej więcej dwóch lat ...

Sony zapowiada ...

Z aktualizacją urządzeń ...

Cortana z ...

Od jakiegoś czasu wydaje się, ...

Mastercard ...

Być może natknęliście się już ...

ING dodaje obsługę ...

W mijającym tygodniu kolejny ...

Sony niechcący ...

Jak być może wiecie, Sony od ...

Google One już w ...

Jakiś czas temu firma z ...

Google planuje ...

Google powoli udaje się ...

Telewizory Samsunga ...

Koreański producent w tym ...

Apple zaczęło ...

Na sprzęt zdolny odbierać ...

HBO Go nareszcie ...

Na początku grudnia zeszłego ...

Udało się uzyskać ...

Niedawno ruszyła sprzedaż ...

Garmin Pay już ...

Na początku tego roku nad ...

mBank zapowiada zmianę serwisu transakcyjnego na responsywny

Utworzono: 29 kwiecień 2018, 20:04 Autor :  
mBank jako jeden z pierwszych banków nad Wisłą zainwestował w nowoczesny system transakcyjny z XXI wieku w celu zastąpienia pierwszego, którego wygląd wywodził się z lat 90. Niestety, pośpiech czasami nie jest wskazany.

Wówczas RWD (Responsive Web Design) nie było jeszcze tak powszechne, więc mBank stworzył swój nowy serwis tylko z myślą o korzystaniu z niego na komputerach. Jest to o tyle istotne, że zwykle w aplikacjach mobilnych nie ma wszystkich opcji z serwisów transakcyjnych (najczęściej dotyczy to, np. zarządzania zleceniami stałymi, ustalania poziomów limitów autoryzacyjnych czy innych ustawień). Poza tym, mając serwis RWD, nawet klienci z telefonami działającymi pod kontrolą niewspieranych platform będą mogli korzystać w ruchu z bankowości internetowej.

Niedługo później jednak, praktycznie każdy bank odświeżający system używał już RWD, dzięki czemu praktycznie wszystkie opcje były dostępne także na smartfonach. mBank jednak sporo zapłacił za swój system i nie był skory do wykładania pieniędzy na jego przepisanie aż do teraz.

Bank ogłosił kilka dni temu zamiar odświeżenia swojego serwisu transakcyjnego. Zacznie się od małych kroków - 20 maja zmieniona zostanie szata graficzna. Szary i czarny zostane zastąpione bielą, a poszczególne elementy będą bardziej pasowały do stylu używanego na stronie głównej banku czy w aplikacji mobilnej.

Docelowo system ma być responsywny i uwzględniać uwagi klientów składane poprzez mały widżet opinii dostępny od jakiegoś czasu w po zalogowaniu. O wdrażaniu kolejnych zmian, bank ma zamiar na bieżąco informować. Patrząc jednak na dotychczasowe tempo wprowadzania nowości (np. powiadomień push w czasie rzeczywistym czy płatności zbliżeniowych telefonem), nie nastawiałbym się na RWD jeszcze w tym roku.

Źródło: Cashless, AntywebKomentarze::DISQUS_COMMENTS 647 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...