W zeszłym roku Mozilla uruchomiła usługę Private Relay, która pozwalała tworzyć jednorazowe adresy email (cała poczta wysłana na nie jest przekazywana na nasz właściwy adres), dzięki którym możemy uniknąć ujawniania tego właściwego i tym samym minimalizować ilość otrzymywanego na niego spamu.
Nowy rządowy system do pobierania opłat za autostrady nie cieszy się dobrą opinią wśród kierowców - w Google Play średnia opinia to 1,3 gwiazdki, zaś w App Store 1,2 gwiazdki. Obrywa się jej za słabą optymalizację, rozładowywanie baterii, odciąganie uwagi kierowcy podczas prowadzenia auta, brak możliwości podłączenia karty do automatycznych płatności czy ilość zbieranych danych.
Na początku października pisaliśmy, że Microsoft zaczął w końcu testować obsługę streamingu gier z chmury na swoich konsolach Xbox. Firma obiecywała wówczas, że wszyscy użytkownicy uzyskają do niej dostęp do końca tego roku.
Pod koniec października pisaliśmy o wejściu Żabki na rynek zakupów spożywczych z szybką dostawą wraz z udostępnieniem aplikacji Jush. Wówczas trafiła ona jednak tylko do App Store - wersję dla Androida obiecywano udostępnić w listopadzie.
W lipcu tego roku Google w końcu umożliwiło instalowanie aplikacji dla Wear OS na zegarku z poziomu klienta sklepu na telefonie. Do tej pory by to zrobić, trzeba było korzystać z wersji webowej, która wymaga podawania hasła przy każdej instalacji (nawet darmowych aplikacji).
W 2019 roku Microsoft ogłosił wstrzymanie dodawania nowych gier do programu wstecznej kompatybilności z konsolami Xbox One. Wówczas tłumaczono to chęcią skupienia się na kolejnej generacji konsol. W tym tygodniu ogłoszono w końcu ostateczny koniec nowych gier w programie.
Gry koreański producent pokazał Galaxy Watch 4 z Wear OS na pokładzie, posiadacze wcześniejszych zegarków Samsunga obawiali się, czy ich modele nie zostaną szybko zapomniane i porzucone przez firmę. Kilka dni temu otrzymali oni jednak sporą aktualizację dla swoich urządzeń.
W ostatnim czasie coraz więcej producentów postanawia zrezygnować z tworzenia smart zegarków z pełnoprawnym systemem operacyjnym (wybór ogranicza się zasadniczo do Wear OS) na rzecz dość zamkniętego oprogramowania.
Gdy wprowadzano płatny plan do usługi streamingu gier w chmurze GeForce NOW, to w założeniu miał on usuwać wszelkie limity wersji darmowej jak kolejki czy gorsze wirtualne komputery. Okazuje się jednak, że z czasem NVIDIA zaczęła po cichu wprowadzać ograniczenia również do płatnej wersji.
Gdy w czerwcu Gigant z Redmond zapowiadał Windowsa 11, obiecywał, że nowy klient Microsoft Store z tego systemu trafi również do “dziesiątki”. Kilka tygodni temu udostępniono go testerom pozostającym na Windows 10.