Meta kończy z niewydanym smartwatchem i ekranami Portal

Utworzono: 20 listopad 2022, 09:11 Autor :  
W ramach cięcia kosztów jakie w ostatnich tygodniach odbywa się w wielu firmach, Meta zdecydowała się anulować prace nad niezapowiedzianymi smartwatchami oraz inteligentnymi ekranami Portal. W tym drugim wypadku chodzi głównie o prace mające na celu przestawienie urządzenia na rynek korporacyjny.

Facebookowi nie udała się praktycznie żadna próba (przed inteligentnymi ekranami był jeszcze smartfon we współpracy z HTC) wejścia na rynek sprzętowy (gogli VR nie liczę, bo firma się tutaj “wkupiła” przejmując już popularnego Oculusa) prowadzona przez firmę od początku do końca. Trudno się jednak temu dziwić - wszystkie były podejmowane, kiedy portal społecznościowy był już poobijany aferami związanymi z prywatnością i użytkownicy mu nie ufali na tyle, by korzystać z urządzeń cały czas obecnych obok nas i mających mikrofony czy kamery.

Nadal zatrudnieni pracownicy z tych projektów zostaną przeniesieni do działu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, czyli ostatniej deski ratunku na jaką postawił Mark Zuckerberg zdając sobie sprawę, że reputacji swoich portali społecznościowych już raczej nie uratuje i nie zawróci ich na drogę wzrostu.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 171 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...