W zeszłym roku pisaliśmy, że Google pracuje nad ułatwieniem korzystania ze Steama na Chromebookach z systemem Chrome OS. Technicznie było to możliwe od jakiegoś czasu dzięki obsłudze aplikacji Linuksowych, ale wymagało to korzystania z terminala.
Co prawda Android TV od Google wprost nie zezwala na alternatywne launchery, ale nieco kombinując z ADB da się z nich korzystać. Podobnie było na urządzeniach Fire TV, gdzie z pomocą dodatkowej aplikacji można było korzystać z launcherów innych niż systemowych.
W zeszłym roku Żabka udostępniła aplikację Jush, która oferuje ekspresową dostawę (do 15 minut) podstawowych codziennych zakupów (możliwe jest to dzięki sieci tzw. dark store w pobliżu osiedli mieszkaniowych). Teraz firma przygotowuje jej bardziej rozbudowaną wersję.
Po “nieudanej” próbie zamknięcia przez Sony cyfrowego sklepu dla konsol PlayStation 3 oraz Vita (ostatecznie jedynie wyłączono płatności - w celu dokonania zakupu z konsoli trzeba wcześniej przez stronę internetową doładować cyfrowy portfel), kolejny gigant rozrywki ogłosił podobne plany.
Po kilku miesiącach testów, obsługa aplikacji dla Androida stała się oficjalnie dostępna w stabilnej wersji Windowsa 11 (nieoficjalnie już wcześniej można było ją dodać). Niestety, nadal oficjalnie dotyczy to tylko mieszkańców Stanów Zjednoczonych i nie wiadomo, kiedy dodane zostaną inne regiony.
Nieco ponad rok temu Google ogłosiło przejęcie firmy CloudReady, która zajmowała się przystosowywaniem systemu Chrome OS do działania na starszych komputerach, a nie tylko Chromebookach. W mijającym tygodniu w końcu ogłoszono owoc tego przejęcia - Chrome OS Flex.
W połowie stycznia NVIDIA oficjalnie udostępniła aktualizację do Android TV 11 dla swoich przystawek SHIELD TV. Niestety, nie obeszło się bez problemów - część wynikała ze zmian w uprawnieniach wprowadzonych od czasu Androida 9, część była też zwyczajnie błędami nie wyłapanymi wcześniej.
W mijającym tygodniu Microsoft udostępnił kolejną aktualizację systemu dla konsol Xbox. Nie zawiera ona zbyt wiele nowości, ale jedną z wartych wspomnienia jest dodanie opcji ustawiania dowolnych obrazków jako tapety ekranu głównego konsoli.
W sierpniu pisaliśmy o udostępnieniu przez Amazon aktualizacji systemu dla czytników Kindle, która w znacznym stopniu zmieniała wygląd ekranu głównego oraz systemu nawigacji. To jednak nie koniec zmian, bowiem udostępniona ostatnio aktualizacja znowu modyfikuje ekran główny.
Pod koniec stycznia pisaliśmy, że Apple pracuje nad możliwością zmiany iPhone’a w samodzielny zbliżeniowy terminal płatniczy (było to już możliwe, ale wymagało podłączania dodatkowych akcesoriów). Zadziwiająco szybko firma potwierdziła te informacje.