Ruszyły zwroty za zakupy w Google Stadia

Utworzono: 13 listopad 2022, 16:11 Autor :  
Na początku października Google oficjalnie poinformowało o zamiarze zamknięcia swojej usługi Google Stadia na początku przyszłego roku i w związku z tym zamiarem zwrotu pieniędzy wydanych w usłudze (zarówno na gry, jak i sprzęt o ile był kupiony w sklepie Google). Kilka dni temu podano szczegóły tej operacji.

Od 9 listopada firma zaczęła inicjować zwroty na oryginalną metodę płatności. Jeśli macie w sumie przynajmniej 21 transakcji, kiedy przyjdzie na Was kolej dostaniecie jednego zbiorczego maila z powiadomieniem o zainicjowaniu zwrotu. Jeśli mniej, to otrzymacie wiadomość dla każdej transakcji z osobna.

Jeśli taki automatyczny zwrot się nie powiedzie mimo kilku prób (np. z powodu odrzucenia przed instytucję po drugiej stronie chociażby z powodu zamkniętego już konta), to dostaniecie maila z informacją jak “ręcznie” odebrać pieniądze.

Niestety, istnieje też ryzyko, że jeśli płaciliście z zamkniętego już konta, to bank mimo wszystko przyjmie zwrot i będziecie to musieli wyjaśniać z nim zamiast z Google.

Na początek zwroty są inicjowanie dla zakupów cyfrowych, te dotyczące sprzętu będą obsłużone w drugiej kolejności. Większość zwrotów ma być przetworzona do 18 stycznia 2023 roku.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 199 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...