Warszawa nie będzie już sprzedawać biletów długookresowych przez stronę internetową

Utworzono: 20 listopad 2022, 09:11 Autor :  
Być może wiedzieliście, że Warszawa od dość dawna oferowała możliwość zakupu biletu długookresowego przez stronę internetową. Niestety, była dość toporna w użyciu przez model karty miejskiej przyjętej przez stolicę (bilet fizycznie kodowany na karcie, a nie na serwerze).

Mianowicie po opłaceniu biletu na stronie internetowej i tak trzeba było potem udać się do biletomatu lub punktu obsługi pasażera by go zakodować. Co gorsza, nie każdy biletomat tę opcję oferował, więc wiele osób miało blisko do biletomatu, ale nie tego co trzeba. Tym samym wygodniej było już po prostu kupić bilet w biletomacie, skoro i tak trzeba było do niego iść.

W lipcu tego roku udostępniona została aplikacja mobiWAWA (App Store | Google Play), która w końcu pozwala trzymać bilet miesięczny w telefonie i oczywiście także go kupować. Ponadto nie wymaga też wycieczki do specjalnego biletomatu. Teraz, po kilku miesiącach od wprowadzenia aplikacji, władze stolicy zdecydowały się zrezygnować ze sprzedaży biletów długookresowych przez stronę internetową.

Będzie to możliwe do końca listopada, zaś kupione w ten sposób bilety będzie można kodować w specjalnych biletomatach do 28 lutego 2023 roku. Jako następcę tego kanału sprzedaży przedstawia się właśnie aplikację mobiWAWA (z zastrzeżeniem, że nie ma sposobu na przeniesienie istniejącego biletu z plastikowej karty - trzeba po prostu poczekać aż wygaśnie i następny kupić już w aplikacji).Komentarze::DISQUS_COMMENTS 241 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...