Nowe Chromebooki z aktualizacjami systemu przez 8 lat

Utworzono: 26 styczeń 2020, 11:01 Autor :  
Do tej pory jednym z problemów komputerów działających pod kontrolą systemu Chrome OS był ich z góry narzucony czas wsparcia wynoszący zwykle 5-6 lat, czyli wyraźnie krócej niż w wypadku sprzętu Apple czy tym bardziej Windowsa. To się jednak zmienia.

Google właśnie ogłosiło, że wszystkie nowe komputery z Chrome OS będą otrzymywać aktualizacje systemu przez 8 lat. Przy czym należy pamiętać, że to nie oznacza otrzymywania wszystkich nowości przez ten czas - jeśli będą wymagały nowszej wersji jądra Linuksa (tak było z obsługą aplikacji dla Androida czy linuksowych), jest spora szansa, że będziecie musieli obejść się smakiem.

Google i producenci nie są zbyt chętni do aktualizacji jądra Linuksa po wypuszczeniu urządzenia na rynek (testowanie kosztuje) i robią to bardzo rzadko. Dlatego wspomniana obietnica gwarantuje przede wszystkim łatki zabezpieczeń, a nie wszystkie nowe funkcje.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 1304 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...