99 smartfonów z Androidem w wózku wystarczy do stworzenia wirtualnego korka

Utworzono: 08 luty 2020, 11:02 Autor :  
Jak być może wiecie, wiele danych dostępnych w mapach Google pochodzi z anonimowych informacji przesyłanych na serwery firmy z Mountain View przez urządzenia z Androidem. Chociażby dane o korkach na drogach. Pewna osoba postanowiła więc sprawdzić, czy da się tymi danymi manipulować.

Eksperyment polegał na sprawdzeniu, co się stanie gdy niezbyt szybko przejedziemy się wzdłuż pustej ulicy wózkiem mającym w sobie 99 smartfonów z włączonym raportowaniem danych o lokalizacji do Google. Okazało się, że po chwili ulica w mapach Google zacznie być widoczna jako zakorkowana i algorytmy nawigacji będą rekomendowały jej omijanie.

Jeśli jednak ulicą zaczną jeździć inne auta z urządzeniami raportującymi dane do Google’a (lub też zatrzymamy wózek), ten szybko skoryguje swoje dane i odrzuci informacje z naszego wózka jako błędne. Nie da się więc w ten sposób zmanipulować nawigacji kierowców jadących ruchliwymi arteriami w centrach miast.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 335 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...