Jedną z zalet grania w chmurze jest brak konieczności pobierania oraz instalowania gier - klikamy i niemal od razu trafiamy do gry. Świetnie nadaje się to do zapoznawania z testowymi wersjami gier, co też chce wykorzystać Google.
Android TV, mimo ograniczeń narzuconych przez Google w kwestii zmian, jakich mogą dokonywać producenci, radzi sobie z aktualizacjami w pewnym sensie gorzej niż na smartfonach. Dlaczego w pewnym sensie?
Jak już zapewne wiecie, Sony tym razem nie spieszy się z ujawnianiem informacji na temat PlayStation 5 i najczęściej ze wszystkim czeka na ruch Microsoftu. Nie inaczej było z interfejsem użytkownika na nowej konsoli - firma pokazała go dopiero w tym tygodniu, długo po Microsofcie.
Niedawno Google postanowiło zrobić porządek ze swoimi usługami do streamingu muzyki (ciągle równolegle funkcjonuje Google Play Music oraz YouTube Music). Efektami tych porządków było między innymi umożliwienie trzymania własnej muzyki w YouTube Music oraz migracji tej z Google Play Music.
Jakiś czas temu Microsoft pochwalił się jak ma wyglądać interfejs na konsolach Xbox Series S/X i jednocześnie rozpoczął testy aktualizacji wprowadzającej go także na konsolach z serii Xbox One. W tym tygodniu się one zakończyły i udostępniono nowy wygląd wszystkim użytkownikom.
W lipcu tego roku, po doniesieniach od części użytkowników o braku pytania o PIN przy płatnościach wyższych niż 100 zł, Google przyznało się, że testuje na losowo wybranych użytkownikach znad Wisły przywrócenie obsługi CDCVM (czyli autoryzacji transakcji na telefonie zamiast terminalu).
W przeciwieństwie do Microsoftu, który ze szczegółami na temat wstecznej kompatybilności na kolejnej generacji swojej konsoli się nie krył, Sony do tej pory operowało nieprecyzyjnymi stwierdzeniami w stylu “99% gier z PS4 będzie działać na piątce”. W tym tygodniu firma jednak w końcu zdecydowała się odsłonić karty.
Usługi pośredniczące w płatnościach pokroju PayPala albo naszych rodzimych DotPay czy PayU nie są raczej znane z opłat dla użytkowników końcowych. Są one pobierane “w tle” od sprzedających, którzy muszą je wliczyć w koszt swojej działalności. A jednak mimo to, PayPal zdecydował się na wprowadzenie pewnych opłat dla użytkowników końcowych.
Konkurencja (przynajmniej w postaci Apple Music) już od dawna pozwalała szukać piosenek po ich tekście zamiast tytule czy autorze. Teraz Spotify ją dogoniło, o czym donosi portal The Verge.
Minęło już kilka miesięcy od zapowiedzi nowego Snapdragona dla zegarków i jak do tej pory nadal znamy tylko jeden smartwatch, który ma mieć nowy układ pod maską (TicWatch Pro 3). W tym tygodniu oczekiwania zawiódł Fossil.