Google zapowiada nową wersję Wear OS tworzoną z Samsungiem

Utworzono: 23 maj 2021, 09:05 Autor :  
Po tygodniach plotek o Samsungu pracującym nad zegarkiem z Wear OS zamiast Tizena, podczas Google IO w końcu zostało to oficjalnie potwierdzone - firma z Mountain View poinformowała. że pracuje razem z Samsungiem nad kolejną wersją Wear OS, która ma łączyć najlepsze cechy obu systemów.

Według Google oznacza to dłuższy czas pracy na baterii, lepszą wydajność oraz ulepszony interfejs i nawigację (w końcu ma pojawić się chociażby możliwość przełączania się między ostatnio używanymi aplikacjami).

Ponadto zapowiedziano przeprojektowane aplikacje Map czy Asystenta, a także dodanie funkcji znanych z urządzeń i aplikacji Fitbita. W końcu też powróci możliwość instalowania aplikacji dla zegarków z poziomu klienta Play Store na telefonie, która zniknęła wraz z premierą Androida Wear 2.0.

Niestety, nie sprecyzowano jakie zegarki mogą liczyć na aktualizację do nowej wersji systemu oraz jaki będzie podział nowości (Wear OS bowiem ma dwa rodzaje aktualizacji - przez Play Store, które dostają praktycznie wszystkie zegarki oraz samego systemu, które już dostają tylko te nowsze).

Wiadomo jedynie, że posiadacze dotychczasowych zegarków Samsunga nie mają co liczyć na aktualizację do Wear OS. Na otarcie łez koreański producent obiecał im 3 lata (liczone od premiery zegarka) aktualizacji Tizena.

Źródło; 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 353 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...