Pamiętacie jeszcze Google Daydream? Była do próba stworzenia “pełnoprawnej” platformy VR na bazie Androida oraz sukcesu tekturowych Cardboard. Niestety, nie została przyjęta zbyt ciepło przez użytkowników (w przeciwieństwie do Cardboard smartfony musiały spełniać wyśrubowane wymagania, a gogli nie było zbyt wiele i nie były tanie).
Tytułowy bank nieustannie rozwija swoje integracje z innymi bankami w zakresie wyświetlania w swoim systemie transakcyjnym sald, historii transakcji czy analizowania zdolności kredytowej w oparciu o dane z innych instytucji. W tym tygodniu ogłoszono kolejne wydłużenie listy.
Od tygodni do sieci trafiały przecieki na temat nowego Chromecasta od Google, który w przeciwieństwie do swoich poprzedników miałby działać pod kontrolą Android TV. Kulminacją było przedwczesne wystawienie urządzeń na sprzedaż przez niektóre sklepy w zeszłym tygodniu.
W listopadzie zeszłego roku Xiaomi pokazało swój pierwszy zegarek z Wear OS na pokładzie oraz własną nakładką. To ostatnie oznaczało, że urządzenie przeznaczone było jedynie na rynek chiński, gdzie nie jest dostępny sklep Google Play (firma z Mountain View nie zezwala bowiem na nakładki jeśli chcemy mieć dostęp do jej sklepu).
W połowie sierpnia Google zapowiedziało kilka nowości dla Android TV. Wśród nich był odświeżony wygląd domyślnej klawiatury ekranowej, czyli Gboard TV. Do tej pory zajmowała ona całą szerokość ekranu telewizora, po zmianach natomiast miała oferować standardowy układ klawiszy w oknie pływającym na dole ekranu.
Od jakiegoś czasu wiemy, że Google pracuje nad urządzeniem marki Chromecast, które miałoby działać pod kontrolą pełnoprawnego Android TV i mieć dołączonego pilota. Niedawno pojawiły się także informacje, według których miała by być mowa o Google TV zamiast Android TV.
Mimo klapy (przynajmniej na razie) usługi Google Stadia, kolejna firma technologiczna postanowiła stworzyć podobne rozwiązanie - tym razem jest to Amazon, na którego infrastrukturze od jakiegoś czasu rozwiązania do grania w chmurze tworzą startupy czy nawet indywidualni gracze.
W tym tygodniu Fitbit oficjalnie pochwalił się zmianami, jakie wprowadził do Fitbit OS 5.0, który właśnie debiutuje na nowych zegarkach Sense oraz Versa 3. To przede wszystkim zmodyfikowany system nawigacji.
Niedawno swoją premierę miała finalna wersja usługi Microsoft do streamingu gier z chmury zdana do tej pory pod nazwą xCloud. Technologię w niej wykorzystywaną Microsoft od jakiegoś czasu testował jednak także jako aktualizację do streamowania z naszej prywatnej konsoli (opcja taka była wcześniej dostępna tylko na komputerach z Windows 10).
Do tej pory aplikacja Spotify dla zegarków z Wear OS czy watchOS pozwalała jedynie na sterowanie odtwarzaniem muzyki na innym urządzeniu. Zapowiadano co prawda, że w planach jest możliwość odtwarzania wprost z zegarków, ale żadnego terminu nie podano.