BLIK w końcu podał termin wdrożenia płatności zbliżeniowych

Utworzono: 21 luty 2021, 16:02 Autor :  
Już od kilku lat padają obietnice dodania możliwości płacenia zbliżeniowo BLIKiem, ciągle jednak nie możemy tego robić. Kilka miesięcy temu wydawało się, że jesteśmy już blisko, kiedy ING dodało do swojego regulaminu odpowiednie zapisy, ale od tego czasu nic nowego w tym temacie nie usłyszeliśmy.

Kilka dni temu przedstawiciele BLIKa w końcu przerwali milczenie i w jednym z wywiadów zapowiedzieli, że zbliżeniowy BLIK pojawi się w pierwszych bankach w czerwcu tego roku. Początkowo z tej metody korzystać będą mogli jedynie posiadacze smartfonów z Androidem. iPhone'y mają dołączyć później.

To ostatnie niestety może sugerować, że BLIK będzie korzystał porzucanej już przez banki własnej implementacji HCE zamiast integrować się z Google Pay. Jest ona problematyczna, ponieważ przełączanie między różnymi bankami odbywa się poprzez ustawienia systemowe, a nie na ekranie głównym czy wręcz blokady jak w Google Pay (ponadto bywa bardziej zawodna niż Google Pay na mniej popularnych urządzeniach).

Źródło: Cashless

 


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 734 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...