Fossil nie zaktualizuje swoich zegarków do nowego Wear OS

Utworzono: 06 czerwiec 2021, 10:06 Autor :  
Po zapowiedzi przez Google nowej odsłony Wear OS tworzonej we współpracy z Samsungiem oraz FitBitem, dotychczasowi posiadacze zegarków z tym systemem pytali głównie o jedno - czy ich urządzenia zostaną zaktualizowane. W wypadku zegarków od Fossila już wiemy, że nie.

Firma właśnie ogłosiła, że w tym roku planuje wprowadzić do sprzedaży zegarki z serii Gen 6, które będą działać pod kontrolą nowego Wear OS i niestety będą miały cenę “premium”. Jednocześnie zapowiedziano, że nie jest planowana aktualizacja do nowej wersji systemu dla urządzeń już obecnych na rynku.

Oznacza to, że ich posiadacze otrzymają jedynie te nowości, które Google udostępni jako aktualizację paczki w Google Play.

Inni producenci nadal nie wypowiedzieli się w sprawie aktualizacji, więc nie wiemy czy to zły zwiastun dla wszystkich, czy też po prostu Fossil uznał, że aktualizacja się nie opłaca (seria Gen 5 jest na rynku od sierpnia 2019 roku).

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 75 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...