Stadia oficjalnie pojawi się na Android TV w drugiej połowie czerwca

Utworzono: 13 czerwiec 2021, 09:06 Autor :  
Przy swojej usłudze grania w chmurze Google popełniło wiele błędów - stawianie na jeden konkretny model Chromecasta wraz z trudno-dostępnym specjalnym kontrolerem, jeśli chodzi o granie w chmurze, niewielki marketing czy konieczność kupowania gier kolejny raz (jeśli mamy je już na PC).

Niedługo przynajmniej jedna z tych wad zniknie. 23 czerwca Google w końcu udostępni klienta Stadii przystosowanego do urządzeń z systemem Android TV oraz innych niż oficjalny kontrolerów.

Na początek aplikacja oficjalnie będzie dostępna tylko na Chromecaście z Google TV, NVIDII SHIELD TV, Xiaomi Mi Box 3 i 4, Hisense® Android Smart TVs (U7G, U8G, U9G), Onn™ FHD Streaming Stick i UHD Streaming Device oraz Philips® 8215, 8505 i OLED 935/805. Na innych będzie się dało oczywiście zainstalować program ręcznie, ale Google nie gwarantuje na nich poprawnego działania.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 187 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...