Apple udostępni aplikację do AirTagów dla Androida

Utworzono: 06 czerwiec 2021, 10:06 Autor :  
Po premierze AirTagów od Apple, w internecie rozgorzała dyskusja na temat wykorzystywania ich do potajemnego śledzenia ludzi. Apple zapewniało, że zabezpieczyło się przed tym poprzez wyświetlanie komunikatu na iPhone’ach kiedy cudzy tak jest przez nie wykrywany, ale to nie działa w wypadku Androida.

Zresztą nawet w wypadku iPhone’ów, alert miał być pierwotnie generowany dopiero po 3 dniach od ostatniego wykrycia tagu przez iPhone’a właściciela. Po krytyce, Apple zapowiedziało zmiany. W wypadku iPhone’ów, alert będzie generowany po losowym okresie między 8 a 24 godzinami od ostatniego wykrycia przez iPhone’a właściciela.

Jeśli natomiast chodzi o posiadaczy telefonów z Androidem, Apple pracuje nad aplikacją, która będzie potrafiła odebrać i wyświetlić wspomniane alerty. Problem z tym taki, że zainstalują ją tylko te bardziej świadome osoby. A resztę nadal będzie można bez problemu śledzić z wykorzystaniem AirTagów.

Rozwiązaniem problemu byłoby albo dogadanie się z Google aby taką opcję dodało do pakietu Play Services (preinstalowanego na większości telefonów z Androidem), albo w mniej realistycznym wypadku wypracowanie standardu razem z innymi producentami tego typu urządzeń.

Źródło: Apple InsiderKomentarze::DISQUS_COMMENTS 100 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...