Rząd przygotowuje się do pobierania opłat za autostrady aplikacją mobilną

Utworzono: 13 czerwiec 2021, 09:06 Autor :  
Już od jakiegoś czasu wiadomo, że rząd chce zrezygnować z bramek na autostradach i zastąpić je automatycznymi systemami poboru opłat. Taki działał już dla ciężarówek (musiały mieć specjalne urządzenie, które pozwalało zarejestrować wjazd pojazdu na płatną drogę), ale teraz ma objąć wszystkich.

W tym tygodniu w sieci pojawiły się informacje o nowym systemie nazwanym e-TOLL. Jak on będzie działał? Podobnie jak wcześniej będzie można korzystać ze specjalnego urządzenia, ale do tego pojawić ma się także aplikacja mobilna dla iOS i Androida oraz możliwość kupowania specjalnych biletów na stacjach benzynowych.

Niestety, w przeciwieństwie do rozwiązań prywatnych działających już na niektórych autostradach w naszym kraju, rząd (przynajmniej na razie) nie ma zamiaru na zarządzanych przez siebie odcinkach korzystać ze współczesnych rozwiązań (jak w pełni automatyczne śledzenie czy automatyczne płatności) - zakończenie przejazdu płatnym odcinkiem trzeba będzie bowiem ręcznie kończyć w aplikacji, płatności będą dokonywane tylko poprzez doładowywany portfel, a sama rejestracja aplikacji będzie wymagała ręcznej wizyty na stronie rządowej (jakby nie można było tego zintegrować od razu w aplikacji).

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 406 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...