Facebook pracuje nad swoim smartwatchem

Utworzono: 19 czerwiec 2021, 15:06 Autor :  
Jak do tej pory praktycznie każda próba stworzenia przez Facebooka jakiegoś urządzenia kończyła się mniejszą lub większą porażką (jak smartfony czy inteligentne ekrany). Firma ma zwyczajnie na tyle złą reputację, że ludzie nie chcą wydawać pieniędzy na ich urządzenia.

Wyjątkiem są tutaj gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus, ale Facebook ich nie stworzył od zera tylko kupił ich producenta (i dopiero niedawno zaczął wymuszać korzystanie z konta w portalu społecznościowym zamiast niezależnego konta Oculus).

Firma się jednak nie poddaje i w sieci pojawiły się właśnie plotki, że pracuje obecnie nad własnym smartwatchem. Według plotek, urządzenie ma mieć odłączany ekran oraz dwa aparaty (jeden 1080p z autofocusem do robienia zdjęć czy nagrywania filmów, drugi do rozmów wideo).

Poza tym modem do internetu mobilnego oraz komponenty do monitorowania aktywności. Zegarek miałby działać pod kontrolą forka Androida i integrować się z popularnymi usługami do monitorowania aktywności.

Czy będzie to kolejna porażka firmy? O ile projekt nie zostanie anulowany, przekonamy się zapewne za kilka lat.

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 188 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...