Oculus pracuje nad donglem "Air Bridge" dla Questa 2

Utworzono: 10 kwiecień 2022, 12:04 Autor :  
W zeszłym roku Oculus udostępnił w końcu własne rozwiązanie do bezprzewodowego VRu na pecetach, nazwane Air Link. Ma ono jednak te same wady, które miały nieoficjalne rozwiązania - potrzebujemy odpowiednio mocnego routera w odpowiednim miejscu (względem miejsca, gdzie jesteśmy z goglami podczas gry).

Może to być spora bariera dla mniej technicznych osób. Wygląda na to, że Oculus pracuje nad rozwiązaniem dla nich - w najnowszej wersji oprogramowania Oculus dla komputerów odkryto wzmianki o urządzeniu nazwanym “Air Brige”, które ma być specjalnym donglem Wi-Fi na USB 3.0 produkowanym przez D-Linka z oprogramowaniem stworzonym stricte pod bezprzewodowy VR.

Takie rozwiązanie z jednej strony pozwala pozbyć się problemu zatłoczonej sieci Wi-Fi, kiedy trzeba było wyłączać wszystkie inne urządzenia by móc korzystać z Air Linka bez przeszkód. Będzie też prawdopodobnie tańsze niż odpowiednio mocny router.

Ma też jednak wady - ogranicza nas zasadniczo do pomieszczenia, w którym stoi nasz komputer, albo wymaga ciągnięcia długiego kabla USB 3.0 do innego pomieszczenia. Jeśli mieliście w miarę nowe mieszkanie, wariant z routerem i komputerem podłączonym do niego kablem pociągniętym już w ścianach był nieco praktyczniejszy.

Nie wiadomo na razie, kiedy urządzenie miałoby trafić do sprzedaży.

Źródło: UploadVRKomentarze::DISQUS_COMMENTS 172 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...