W iOS 12 firma Apple w końcu umożliwiła deweloperom firm trzecich na przystosowywanie swoich aplikacji od nawigacji GPS do technologii CarPlay (uproszczony interfejs systemu wyświetlany na ekranie komputera pokładowego samochodu i przystosowany do obsługi w trakcie jazdy). Dosyć szybko skorzystało z tego Google.
Amerykański potentat handlowy w mijającym tygodniu znacząco rozszerzył swoją ofertę urządzeń smart. Do tej pory były to przede wszystkim głośniki zintegrowane z asytentką Alexa. Teraz natomiast firma ma swojej ofercie również inteligentną mikrofalę, głośnik niskotonowy czy gniazdko elektryczne.
Tytułowa usługa pozwalająca połączyć kilka kart płatnicznych w jedną i przełączać się nimi w aplikacji, a nawet przerzucać transakcje między plastikami po fakcie, ogłosiła właśnie istotne zmiany w przetwarzaniu transakcji. Do tej pory wszystkie transakcje na podłączonych kartach miały ten sam kod MCC bez względu na to, jaki był oryginalny.
Podczas swojej konferencji w mijającym tygodniu Apple pokazało nie tylko nowe iPhone'y, ale także czwartą już generację swojego inteligentnego zegarka. Jest to jednocześnie pierwszy raz, gdy Apple w końcu wprowadziło w jego wyglądzie większe zmiany. Jakie konkretnie?
Raptem na początku września pisaliśmy o pojawieniu się publicznej bety aplikacji Microsoft Authenticator dla Apple Watcha, a już program został udostępniony dla wszystkich w stabilnym wydaniu razem z łatką o numerze 6.0.1.
Tak jak pisaliśmy niedawno, Qualcomm w minionym tygodniu zaprezentował długo oczekiwany odświeżony procesor dla urządzeń ubieralnych. Czy jest to zbawienie, na które czekał świat rynek zegarków z Wear OS od Google? I tak, i nie.
Po krótkich testach, NVIDIA udostępniła kolejną aktualizację dla swojej przystawki z Android TV. Wersja oprogramowania oznaczona numerkiem 7.1 (nie mylić z wersją samego Androida) przynosi kilka przydatnych nowości.
Trzecia generacja opaski fitness Mi Band w końcu trafia oficjalnie nad Wisłę. Do tej pory można było ją kupić jedynie w chińskich sklepach i czekać ponad miesiąc na dostawę, lub słono dopłacić i kupić sprzęt u firm sprowadzających je nieoficjalnie do kraju.
Firma z Mountain View ewidentnie ma problem ze swoim systemem dla urządzeń ubieralnych. Ledwo rok temu całkowicie przeprojektowała jego interfejs w wersji 2.0, co spotkało się z niezadowoleniem części użytkowników. Kilka dni temu ogłoszono kolejne zmiany.
Gdy Ministerstwo Cyfryzacji ogłaszało projekt mDokumentów, jednym z głównych założeń była autoryzacja obywatela poprzez SMSy. Aplikacje mobilne dla smartfonów miały powstać w drugiej kolejności, co spotkało się z krytyką branży. W mijającym tygodniu ostatecznie jednak ten pierwszy pomysł w końcu zarzucono.