Nieoficjalny port Asystenta Google dla zegarków Samsunga

Utworzono: 21 lipiec 2019, 19:07 Autor :  
Wirtualny asystent Samsunga nie cieszy się najlepszą opinią wśród użytkowników. Nie pomaga też to, że koreański producent wpycha go siłą, nie pozwalając na jego całkowite wyłączenie na swoich nowszych smartfonach. Na nich jednak nadal można korzystać z alternatyw.

Gorzej było do tej pory z zegarkami od Samsunga, gdzie był tylko Bixby lub jego protoplasta, czyli S Voice. Kilka dni temu pojawiła się jednak aplikacja GAssist, która daje dostęp do asystenta firmy z Mountain View na zegarkach z Tizenem 4.0 lub nowszym (wyłączając Gear S3).

Program jest jak na razie bardzo prosty - wyświetla jedynie tekstowe odpowiedzi, bez obrazków czy bardziej zaawansowanych układów elementów (np. tabeli z prognozą pogody) i jeśli mamy głośnik, może odtworzyć odpowiedź na nasze zapytanie.

Jego konfiguracja nie należy niestety do najłatwiejszych (nie wystarczy bowiem pobrać aplikacji dla zegarka i na telefon). Instrukcję można znaleźć na YouTube.

Samą aplikację dla zegarka można natomiast pobierać z Galaxy Store.

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 1647 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...