Na początku maja, podczas konferencji dotyczącej wyników finansowych, Apple zapowiedziało plany udostępnienia Apple Pay w kolejnych krajach, w tym również w Polsce. Wówczas Tim Cook nie podał jednak konkretnej daty, ograniczając się do "w ciągu kilku miesięcy".
Google nie ustaje w rozwijaniu swojego cyfrowego portfela nad Wisłą. W mijającym tygodniu Raiffeisen Polbank ogłosił dodanie wsparcia dla Google Pay do wydawanych przez siebie kart.
W zeszłym tygodniu pisaliśmy, ze Google ma zamiar przywrócić możliwość płacenia zegarkami z WearOS za pomocą Google Pay nad Wisłą po tym, jak kilka miesięcy temu zablokowano tę opcję przy okazji wypuszczenia aktualizacji systemu do wersji bazującej na Androidzie Oreo.
Kolejny bank doczekał się opcji tymczasowego blokowania kart płatniczych zamiast permanentnego zastrzegania, z czym wiąże się konieczność zamówienia nowego plastiku. Tym razem mowa o mBanku, którego klienci już od kilku dni mogą się cieszyć nową opcją.
Do tej pory, jeśli twórca aplikacji dla Androida chciał przystosować i przetestować swój program do obsługi myszką i klawiaturą z myślą o Chrome OS musiał zasadniczo kupić sobie jakiś komputer z tym systemem. Kilka dni temu jednak ta sytuacja uległa zmianie.
Kilka miesięcy temu, po udostępnieniu aktualizacji Wear OS bazującej na Oreo, Google Pay dla zegarków przestało działać poza kilkoma wybranymi krajami, mimo bezproblemowego działania na smartfonach. Okazało się, że dla zegarków jest osobna lista wspieranych regionów.
Od jakiegoś czasu po sieci krążyły informacje o urządzeniu wyglądającym jak Chromecast, ale działającym pod kontrolą Android TV. Okazuje się, że faktycznie istnieje, ale niestety nigdy nie trafi do oficjalnej sprzedaży.
W zeszłym tygodniu pisaliśmy o pojawieniu się obsługi aplikacji Linuksowych na Pixelbooku z Chrome OS z kanału canary i deweloperskiego. Kilka dni temu Google oficjalnie zapowiedziało tę opcję.
W marcu tego roku wspominaliśmy o przyczynie zastoju zegarków z Wear OS (dawniej Android Wear) na pokładzie - Qualcomm, który nie wypuszcza nowych układów tworzonych z myślą o urządzeniach ubieralnych. Wygląda na to, że firma w końcu wzięła się do pracy.
Na początku tego roku pisaliśmy o zapowiedziach nowości w ekosystemie oświetlenia Hue od Philipsa. Mowa była o możliwości synchronizacji kolorów oświetlenia z zawartością ekranu czy nowej aplikacji dla iOS i Androida. Wówczas nie podano jednak żadnych konkretnych terminów.