Nintendo zapowiedziało Switcha Lite

Utworzono: 14 lipiec 2019, 18:07 Autor :  
Konsola Nintendo Switch okazała się spory sukcesem, choć wielu wciąż zniechęca do zakupu jej stosunkowo wysoka cena. Nintendo postanowiło więc zawalczyć o portfele tej grupy graczy nową, tańszą edycją z dopiskiem "Lite" w nazwie. Co przycięto w celu obniżenia ceny?

Przede wszystkim wersja Lite straciła możliwość "transformacji" w pełnoprawną konsolę poprzez podłączenie do telewizora, jest więc tylko konsolą przenośną (nie ma nawet nóżki do postawienia na stole czy odłączanych kontrolerów, choć możemy podłączyć bezprzewodowo dodatkowe).

Lite ma też nieco mniejszy ekran (przekątna 5,5 cala zamiast 6), ale jednocześnie nieco dłuższy czas pracy na baterii (do 7 godzin zamiast 6,5).

Lite ma trafić do sklepów we wrześniu i jego polska cena została ustawiona na poziomie 1000 - 1100 zł (amerykańska to 200 $).

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 285 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...