mBank wprowadza wirtualną eKartę

Utworzono: 18 kwiecień 2020, 12:04 Autor :  
Od lat klienci mBanku mogli wyrabiać tzw. eKartę, czyli specjalną kartę do płatności internetowych oddzieloną od głównego rachunku (trzeba było ją doładować określoną kwotą przed dokonaniem płatności). Do tej pory jednak bank wydawał ją cały czas w fizycznej formie.

Na plastiku były dane takie jak numer karty, numer CVV czy data ważności. W aplikacji tych danych uzyskać nie mogliśmy. To się jednak zmienia. Bank właśnie zaktualizował swój regulamin dodając między innymi zapisy o "eKarcie wirtualnej". Nie będzie ona miała formy fizycznej i wszystkie jej dane będziemy uzyskiwali z aplikacji mobilnej lub serwisu transakcyjnego.

Co ważne, przynajmniej na razie, wirtualna eKarta ma być darmowa (zarówno wydanie jak i późniejsze użytkowanie). Dla porównania, fizyczna eKarta kosztowała co roku 25 zł. Wirtualna eKarta ma się pojawić w ofercie już 23 kwietnia tego roku.

Źródło: mBankKomentarze::DISQUS_COMMENTS 911 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...