Millennium jako pierwsze nad Wisłą ze wsparciem dla przelewów z kont w innych bankach

Utworzono: 25 kwiecień 2020, 12:04 Autor :  
Wdrażanie nowości korzystających z możliwości dyrektywy PSD2 idzie w naszym kraju dość wolno. Dopiero niedawno pierwsze instytucje zaczęły udostępniać klientom produkty korzystające z otwartej bankowości. Do tej pory były to jednak rozwiązania “tylko do odczytu”.

Mogliśmy więc w swoim głównym banku sprawdzać stan kont z innych instytucji czy przeglądać ich historię transakcji. Ale już zlecić przelewu nie mogliśmy. Teraz to się powoli zmienia - Millennium pochwaliło się właśnie udostępnieniem swoim klientom mającym również konto w PKO BP możliwości zlecania przelewów z konta w tym banku.

Na razie opcja ta działa jedynie w Millenecie (w aplikacji mobilnej już nie). Bank jednak zapowiada, że z czasem planuje rozszerzać dostępność o inne instytucje oraz aplikację mobilną (niestety, jakichkolwiek terminów brak).Komentarze::DISQUS_COMMENTS 517 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...