Google też chce mieć swoją kartę płatniczą

Utworzono: 18 kwiecień 2020, 12:04 Autor :  
W zeszłym roku Apple wprowadziło na rynek własną kartę kredytową (firma z Cupertino obsługuje część technologiczną, zaś za finansową odpowiada Goldman Sachs) zintegrowaną z iOS. Wygląda na to, że Google pozazdrościło.

Jak można przeczytać na łamach serwisu Android Police, firma z Mountain View obok kont bankowych chce oferować również powiązaną z nimi fizyczną kartę płatniczą, którą zarządzać się będzie z poziomu aplikacji Google Pay.

  

W ustawieniach można będzie między innymi szybko wyłączyć płatności zbliżeniowe, tymczasowo zablokować kartę (w razie jej zgubienia), zablokować całe konto lub zresetować numer karty (co sugeruje, że fizyczny plastik nie będzie miał na sobie żadnych numerów i będzie się je odczytywać w aplikacji).

Przedstawiciele Google przyznali, że pracują nad takim rozwiązaniem (obecnie we współpracy z Citi oraz Stanford Federal Credit Union), ale niestety tylko dla mieszkańców USA. Więcej informacji na ten temat możemy się spodziewać za kilka miesięcy.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 604 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...