Popularna linia opasek fitness od Xiaomi do tej pory nie oferowała opcji włączenia swojego wyświetlacza na stałe. Maksimum możliwości było jego automatyczne wybudzanie po podniesieniu ręki. To się może jednak niedługo zmienić.
W 2017 roku Fitbit pokazał swój pierwszy smartwatch (Ionic), po latach produkowania jedynek opasek fitness. Niestety, urządzenie nie starzeje się najlepiej. Nie chodzi bynajmniej o kwestię oprogramowania - Fibit musiał ogłosić program jego zwrotu z powodu baterii, które zaczęły się ostatnio przegrzewać.
Pod koniec stycznia pisaliśmy, że Philips w końcu zamierza zaimplementować w swojej głównej aplikacji wsparcie dla swojego oświetlenia z łącznością Bluetooth (dzięki czemu nie wymagają mostka), które do tej pory wymagało korzystania z osobnej aplikacji.
Lata temu Microsoft usunął integrację swoich konsol z serwisem Twitch, ponieważ zastąpił go własną usługą Mixer. Ta jednak została zamknięta w czerwcu 2020 roku i od tamtej pory Xboxowi brakowało wbudowanej opcji streamingu (Microsoft użytkowników Mixera kierował do Facebook Gaming).
Kiedy w zeszłym roku pojawiały się plotki o nowej generacji układów dla urządzeń ubieralnych od Qualcomma, mówiły one o niewielkich zmianach, na które nie warto czekać. Najwyraźniej plany firmy nieco się zmieniły.
W zeszłym roku pisaliśmy, że Google pracuje nad ułatwieniem korzystania ze Steama na Chromebookach z systemem Chrome OS. Technicznie było to możliwe od jakiegoś czasu dzięki obsłudze aplikacji Linuksowych, ale wymagało to korzystania z terminala.
Co prawda Android TV od Google wprost nie zezwala na alternatywne launchery, ale nieco kombinując z ADB da się z nich korzystać. Podobnie było na urządzeniach Fire TV, gdzie z pomocą dodatkowej aplikacji można było korzystać z launcherów innych niż systemowych.
W zeszłym roku Żabka udostępniła aplikację Jush, która oferuje ekspresową dostawę (do 15 minut) podstawowych codziennych zakupów (możliwe jest to dzięki sieci tzw. dark store w pobliżu osiedli mieszkaniowych). Teraz firma przygotowuje jej bardziej rozbudowaną wersję.
Po “nieudanej” próbie zamknięcia przez Sony cyfrowego sklepu dla konsol PlayStation 3 oraz Vita (ostatecznie jedynie wyłączono płatności - w celu dokonania zakupu z konsoli trzeba wcześniej przez stronę internetową doładować cyfrowy portfel), kolejny gigant rozrywki ogłosił podobne plany.
Po kilku miesiącach testów, obsługa aplikacji dla Androida stała się oficjalnie dostępna w stabilnej wersji Windowsa 11 (nieoficjalnie już wcześniej można było ją dodać). Niestety, nadal oficjalnie dotyczy to tylko mieszkańców Stanów Zjednoczonych i nie wiadomo, kiedy dodane zostaną inne regiony.