Philips Hue z nową sceną światła naturalnego

Utworzono: 25 grudzień 2022, 14:12 Autor :  
Kilka dni temu w aplikacji Philips Hue zaczęła się pojawiać nowa scena o nazwie “Światło naturalne”. W przeciwieństwie do większości innych, które są zdefiniowane na stałe, ta ma w założeniu zmieniać się w ciągu dnia tak by cały czas oddawać barwę światła słonecznego i jednocześnie najlepszą dla naszej aktywności.

Rano i w środku dnia mamy więc zimną barwę mającą nas rozbudzić i pobudzać aktywność, zaś im bliżej wieczora, tym barwa staje się cieplejsza i ciemniejsza. Wspomniana scena ma swoje ustawienia, możemy więc dostosować zarówno barwy jak i godziny zmian.

Niestety, przynajmniej w domyślnej formie zmiany barwy nie są rozłożone w czasie tylko następują nagle w wyznaczonych godzinach. Nie da się też dodać więcej przedziałów by “upłynnić” ową zmianę. Philips ma więc jeszcze pole do poprawek.

Nowa opcja jest udostępniana stopniowo po stronie serwera, więc nie wszyscy mogą mieć do niej dostęp (scena pojawia się w katalogu scen, więc trzeba ją dodać do pokoju zanim zaczniemy z niej korzystać).

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 399 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...