Windows Subsystem for Android teraz na bazie Androida 12.1

Utworzono: 29 maj 2022, 10:05 Autor :  
Udostępnione w lutym stabilne wydanie Windows Subsystem for Android (WSA) pozwalające uruchamiać aplikacje dla Androida pod Windowsem niemal tak, jakby były pisane dla tego systemu bazowało na Androidzie 11. Microsoft jednak nie spoczął wtedy na laurach.

Niedawno firma ogłosiła rozpoczęcie testowania aktualizacji WSA, która podnosi wersję Androida pod spodem do numerka 12.1. To o tyle ważne, że w tej wersji Google dodało trochę elementów mających poprawić działanie systemu na dużych ekranach. To jednak nie koniec zmian.

Programiści z Microsoftu ulepszono także obsługę sieci, dzięki czemu androidowe aplikacje mogą mieć teraz dostęp do naszej sieci lokalnej (np. w celu konfiguracji nowych urządzeń smart home czy zarządzania nimi). Poprawiono integrację z Windowsem w zakresie powiadomień czy ikon na pasku zadań, dodano obsługę sprzętowego dekodowania wideo VP8 i VP9.

Oficjalnie nowa wersja WSA trafiła na razie jedynie do kanału Dev, choć są nieoficjalne sposoby jej instalacji w pozostałych. Warto jednak zwrócić uwagę, że część z nowości wymaga systemu w wersji 11.0.22621 (obecnie w kanale beta) lub nowszej.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 446 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...