Google przejmuje twórców CloudReady OS

Utworzono: 20 grudzień 2020, 12:12 Autor :  
Słyszeliście kiedyś o CloudReady OS? To modyfikacja Chromium OS (na bazie którego Google wypuszcza Chrome OS), która została przystosowana do instalowania na istniejących komputerach, zwłaszcza tych starszych (np. w szkołach).

W tym tygodniu Google ogłosiło, że kupiło firmę tworzącą CloudReady OS. Firma z Mountain View chce bowiem zacząć oferować pełnoprawny Chrome OS dla istniejących komputerów. Z jednej strony to może być dobra zmiana, ponieważ daje szansę na dodanie obsługi aplikacji androidowych (CloudReady ich nie wspierał, ponieważ nie jest to część publicznie dostępnego kodu).

Z drugiej strony osoby, które nie są fanami Google, zapewne będą zawiedzione, ponieważ przy okazji firma zapewne nie omieszka dodać od siebie sporo kodu śledzącego poczynania użytkowników.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 1233 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...