Pekao się złamało i dodało obsługę Google Pay

Utworzono: 13 grudzień 2020, 16:12 Autor :  
Do niedawna, z dużych banków tylko Millennium oraz “narodowe” PKO BP i Pekao S.A. uparcie opierały się dodaniu obsługi Google Pay i forsowały płatności HCE w własnych aplikacjach dla Androida (które na niektórych telefonach bywają bardziej zawodne niż Google Pay).

W mijającym tygodniu z tej trójki wyłamało się Pekao S.A. i dość niespodziewanie udostępniło klientom Google Pay (obecnie tylko dla kart debetowych i kredytowych z logo Mastercard oraz debetowych z logo Visa Debit Gold), w dodatku od razu z opcją dodawania kart prosto z aplikacji.

W dodatku, bank ogłosił plan rezygnacji z własnej implementacji HCE (co oznacza kłopoty dla użytkowników nowszych urządzeń Huawei, które Google Pay oficjalnie nie wspierają).

Wygrał zapewne argument ekonomiczny i praktyczny - utrzymanie własnego HCE kosztuje, a bank i tak nie będzie w stanie zapewnić poprawnego działania tego rozwiązania na każdym dostępnym telefonie. Google natomiast zgodność ze swoim rozwiązanie testuje na etapie certyfikacji urządzeń.

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 616 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...