Google Stadia wchodzi do Polski

Utworzono: 13 grudzień 2020, 16:12 Autor :  
Zgodnie z plotkami, które pojawiły się po przedwczesnej publikacji nowego regulaminu, Google kilka dni temu udostępniło nad Wisłą swoją platformę do grania w chmurze, czyli Stadię.

Jej podstawowa wersja (oferująca maksymalnie rozdzielczość 1080p i dźwięk stereo) jest darmowa (ale gry musimy kupować jeszcze raz, nie da się ich przenieść z innych sklepów). Jeśli zaś chcemy korzystać z 4K, efektu HDR czy dźwięku 5.1, to musimy już wykupić abonament Stadia Pro (40 zł miesięcznie).

Google nie zdecydowało się wprowadzić do sprzedaży swojego kontrolera nad Wisłą, więc obecnie ze Stadii możemy korzystać na komputerach w przeglądarce Chrome (sterując innym kontrolerem lub klawiaturą i myszą) lub na urządzeniach z Androidem (tu zostaje kontroler).

Aczkolwiek, jeśli sprowadzicie sobie kontroler Google i zaopatrzycie się w Chromecasta Ultra, będziecie mogli grać też na telewizorze (Android TV jeszcze nie jest oficjalnie wspierane).

Ceny gier w Stadii zgodnie z przewidywaniami pozostały wybitnie nieatrakcyjne jak na nasz rynek i tylko w promocjach może się czasem trafić sensowna cena. Dodatkowo na pierwszy zakup Google daje zniżkę -40 zł.

Źródło: GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 577 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...