Apple Music zyska muzykę w bezstratnych formatach

Utworzono: 23 maj 2021, 09:05 Autor :  
Rynek streamingu muzyki zdążył już dojrzeć. Mamy stały zestaw uczestników i od jakiegoś czasu główne wydarzenia to odświeżanie wyglądu aplikacji czy próby dodawania innych typów zawartości (np. podcastów czy teledysków) lub innych formatów.

Ostatnio krążyły chociażby plotki o planach dodania muzyki w bezstratnych formatach przez Spotify, oczywiście w formie droższej subskrypcji. Właśnie zepsuło je Apple, które ogłosiło podobne plany, ale w ramach dotychczasowej opłaty. To oznacza, że konkurencji będzie teraz trudniej przekonać użytkowników, żeby płacili więcej za to samo.

Muzyka w lepszej jakości ma pojawić się w usłudze Apple już w czerwcu. Mowa zarówno o zaktualizowaniu całej biblioteki do bezstratnego formatu (24-bit/192 kHz), jak również dodaniu wsparcia dla dźwięku przestrzennego Dolby Atmos dla wybranych albumów. Wszystko to bez dodatkowych opłat.

Źródło: MacStoriesKomentarze::DISQUS_COMMENTS 314 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...