Amazon będzie udostępniał internet naszym sąsiadom

Utworzono: 30 maj 2021, 13:05 Autor :  
Kojarzycie opcje udostępniania naszego internetu innym wciskaną do routerów wydawanych przez dostawców internetu (objawiającą się dodatkowymi sieciami o nazwach takich jak “UPC Wi-Free”, “Orange_FunSpot”, itp.)? Teraz podobną postanowił dodać do swoich urządzeń smart home Amazon. Nazwali ją Amazon Sidewalk.

System ma objąć głośniki z Alexą, Echo, Ring, kamery monitoringu, zewnętrzne oświetlenie, czujniki ruchu oraz trackery Tile. Sidewalk ma ruszyć już 8 czerwca jako eksperyment i do tego dnia użytkownicy mają czas by się z niego wypisać.

Na razie nowa funkcja ma działać jedynie w Stanach Zjednoczonych (choć jeśli Amazon będzie zadowolony z wyników, będzie zapewne chciał rozszerzyć dostępność na kolejne kraje).

Jak podaje Amazon na swoich stronach, Sidewalk ma używać maksymalnie 80 Kbps z naszego łącza, ponadto każde konto ma limit miesięczny 500 MB transferu w ramach Sidewalk.

Więcej szczegółów technicznych można znaleźć tutaj.

Źródło: Ars TechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 696 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...