Oryginalny Nest Hub pierwszym urządzeniem z systemem Fuchsia od Google

Utworzono: 30 maj 2021, 13:05 Autor :  
Firma z Mountain View od kilku lat pracuje nad zupełnie nowym systemem operacyjnym o nazwie Fuchsia. Do tej pory nie było jasne gdzie ostatecznie zostanie on zastosowany (w ramach testów pojawiał się już na Chromebookach czy smartfonach). Kilka dni temu poznaliśmy w końcu pierwsze urządzenie.

Okazał się nim inteligentny ekran od Google, czyli Nest Hub pierwszej generacji (niedawno do sklepów trafiła druga). Niewątpliwie jest to dobre urządzenie do przetestowania podstaw systemu w rzeczywistym środowisku bez martwienia się interfejsem użytkownika - ten jest tu w uproszczeniu jedną aplikacją napisaną we Flutterze, który jest natywnie wspierany przez nowy system.

Dzięki temu interfejs widoczny dla użytkownika pozostanie taki sam, zaś inżynierowie z Google będą mogli sprawdzać, jak w prawdziwym świecie sprawdza się kod sieciowy, zarządzanie zasobami i inne elementy nowego systemu niewidoczne na pierwszy rzut oka dla użytkowników.

Zmiana systemu będzie się odbywać bardzo powoli. Na początek otrzymają go uczestnicy programu publicznych testów. Dopiero po nich, w ciągu kilku miesięcy, aktualizacja z Fuchsią będzie stopniowo trafiać do pozostałych posiadaczy urządzenia.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 856 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...