Mimo, że już od kilku lat można płacić zbliżeniowo telefonami, to do tej pory nie można tego odwrócić, czyli przejmować płatności telefonem. Dlaczego? Głównie przez obawy organizacji kartowych o bezpieczeństwo takiego rozwiązania (smartfony mają łatwo dostępny system operacyjny, na który łatwiej pisać złośliwe oprogramowanie niż w wypadku terminala płatniczego). To podejście jednak powoli się zmienia.
Jak donosi redakcja serwisu Cashless.pl, już żaden bank (robiły to ING, mBank oraz Orange Finanse) nie wydaje kart zgodnych z rozwiązaniem NFC Pass od Orange, w związku z czym operator zaczął wysyłać użytkownikom tego rozwiązania maile z wypowiedzeniem umowy oraz informacją o zaprzestaniu świadczenia usługi z dniem 30 września tego roku.
W zeszłym roku na rynku systemów operacyjnych tworzonych z myślą o zegarkach pojawił się AsteroidOS, którego stworzył francuski student Florent Revest. Do tej pory był on dostępny głównie w formie portów dla zegarków z fabrycznie preinstalowanym Android Wear, ale niedawno zaprezentowany pierwszy smartwatch z AsteroidOS jako podstawowym systemem.
Już praktycznie wszystkie zegarki z oficjalnym wsparciem dla Wear 2.0, otrzymały stosowną aktualizację. Wyjątkiem jest Moto 360 Sport, którego posiadacze do tej pory cierpliwie czekają na swoją kolej. Wygląda na to, ze już niedługo Motorola w końcu dotrzyma słowa i udostępni aktualizację.
Z jednej strony dodawanie do wszystkiego mini komputerków i możliwości zdalnej kontroli ze smartfona ułatwia nam nieco życie. Z drugiej jednak niesie ze sobą szereg zagrożeń. Cyberprzestępcy mogą włamać się i przejąć kontrolę nad wieloma urządzeniami albo też błąd w oprogramowaniu może nam znacząco uprzykrzyć życie.
Jeden z popularniejszych alternatywnych launcherów dla zegarków z Androidem, czyli Wear Mini Launcher, w ostatniej aktualizacji zyskał niemiły dodatek - wyskakujące okienka na smartfonie z reklamami podejrzanych aplikacji oraz powiadomienia, także ze spamem.
Po instalacji ostatniej aktualizacji aplikacji Google na smartfonach z Androidem, posiadaczy zegarków z Android Wear spotkała niemiła niespodzianka - Asystent Google na ich smartwatchach przestał rozpoznawać praktycznie wszystkie komendy głosowe (wyślij SMS, etc.) i przy próbie skorzystania znich wyświetla błąd lub uruchamia zwykłe wyszukiwanie w internecie.
W zeszłym tygodniu informowaliśmy o udostępnieniu przez Carrefoura opcji Scan&Go w swojej aplikacji i dwóch marketach w Warszawie. Wówczas jednak, do całkowitego spełnienia obietnicy sprzed kilku miesięcy brakowało możliwości płacenia za zakupy z telefonu przy pomocy portfela Masterpass.
Dosyć irytującym problemem zegarków z Android Wear jest konieczność ich wyczyszczenia przed sparowaniem z innym telefonem (lub nawet tym samym, ale po wyczyszczeniu jego pamięci). O ile za czasów wersji 1.x miało to pewne uzasadnienie (ze względu na synchronizację aplikacji z telefonem, instalacja na innym mogła skończyć się problemami), tak w Wear 2.x już trudno jakieś znaleźć.
Kilka miesięcy temu miała miejsce premiera nowej generacji przystawek z Android TV od NVIDII. Teraz okazuje się, że od dłuższego czasu NVIDIA dołączała do nich (i nie tylko, problem dotyczy także tabletów SHIELD z dołączoną ładowarką czy zestawów z przejściówkami do gniazdek na całym świecie) wadliwe wtyczki do zasilaczy (są wymienne).