Android 9 w końcu zmierza na Chromebooki

Utworzono: 28 październik 2018, 19:10 Autor :  
Mimo, że Android 8.0 został udostępniony już ponad rok temu, to posiadacze Chromebooków wspierających aplikacje z Androida do tej pory skazani są na Nougata. To się jednak może zmienić w najbliższym czasie - posiadacze między innymi Pixelbooka mają już dostęp do wczesnej wersji Chrome OS z Androidem 9.

Kilka dni temu w kanale Canary udostępniono Chrome OS w wersji 72, która wybranym urządzeniom przyniosła właśnie Androida 9. Dzięki temu urządzenia w końcu zyskają dostęp do nowych API jak PiP (Picture-in-Picture) czy Mouse Capture dodanych w Oreo oraz optymalizacji działania w tle mających na celu zmniejszenie zużycia baterii.

Niestety, nie wiadomo ile czasu minie zanim więcej Chromebooków otrzyma nową wersję Androida oraz czy wszystkie, które są obecnie wspierają aplikacje dla tego systemu otrzymają nową wersję.

Źródło: Chrome StoryKomentarze::DISQUS_COMMENTS 355 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...