Nowy interfejs Wear OS zaczyna trafiać do użytkowników

Utworzono: 30 wrzesień 2018, 13:09 Autor :  
Na początku września pisaliśmy o zaprezentowaniu przez Google odświeżonego interfejsu systemu Wear OS dla zegarków. Wówczas nie podano żadnego konkretnego terminu udostępnienia aktualizacji (ponad to, że będzie udostępniana stopniowo we wrześniu).

Ostatecznie firma nie do końca wyrobiła się w tym terminie - kilka dni temu dopiero zaczął się proces udostępniania, więc zanim wszyscy otrzymają dostęp możemy mieć nawet koniec października.

Sam sposób dystrybucji aktualizacji jest natomiast dość ciekawy - jak można przeczytać w różnych dyskusjach na Reddicie, z jednej strony jest to jedynie aktualizacja paczki w systemie jak do tej pory (kod jest w wersji oznaczonej numerkiem 2.16). Z drugiej jednak nowy interfejs jest włączany po stronie serwera (wówczas otrzymujemy powiadomienie z prośbą o restart zegarka), co zdarza się chyba pierwszy raz na Wear OS.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 445 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...