Google zaczyna ...

Gemini, osobisty asystent AI ...

Samsung pokazuje ...

Samsung zaprezentował ósmą ...

Ikea kontynuuje ...

Ikea planuje rozszerzyć swoją ...

Perplexity ...

Perplexity zaprezentowało ...

Belkin kończy swoją ...

Belkin ogłosił decyzję o ...

Producenci aut ...

CarPlay Ultra – nowa ...

Microsoft daje ...

Microsoft ogłosił, że ...

Vision Pro ...

Sony ogłosiło oficjalne ...

Gogle dla platformy ...

Microsoft zakończył wsparcie ...

Żabka Nano ma ...

W Polsce pojawiła się nowa ...

Zastrzeżony PESEL ...

Projekt nowelizacji ustawy o ...

Przeglądarka Arc ...

The Browser Company ogłosiło ...

Google poprawi ...

Google wprowadza istotne ...

GeForce NOW ...

NVIDIA oficjalnie udostępniła ...

mBank i Pekao ...

mBank wprowadza ciekawe ...

Snipping Tool w ...

Microsoft wprowadza nową ...

SteamOS 3.7 ...

Po nieco ponad dwóch ...

Mozilla zamyka ...

Mozilla oficjalnie ogłosiła ...

Powiadomienia Live ...

Google oficjalnie ogłosiło, ...

Google pracuje nad ...

Google rozwija obsługę okien ...

Google ...

Google oficjalnie ...

CarPlay 2.0 w końcu ...

Apple w końcu udostępnia ...
Jednym z podstawowych problemów, z jakim borykają się rodzicie małego dziecka, jest temat jego ubioru. Czy dziecku nie będzie za zimno? A może wręcz za ciepło? Niestety maluch nie potrafi w jasny dla rodzica sposób zasygnalizować dyskomfortu termicznego.
Zgodnie z najnowszym raportem analityków rynku ze Strategy Analytics, globalna sprzedaż smartwatchów wzrosła o 510% w stosunku do wyników z trzeciego kwartału zeszłego roku. Przelicza się to na 6.1 miliona urządzeń.
Na Indiegogo trwa kampania urządzenia, będącego zaawansowanym komputerem pokładowym dla rowerzystów. Montowany na kierownicy SpeedForce wyposażony w GPS i 1.6-calowy kolorowy ekran 320x320 punktów, służy nie tylko szczegółowej analizie trasy i wydajności cyklisty.
Dla osób cierpiących z powodu chorób układu oddechowego, a w szczególności płuc, powstał specjalny mobilny gadżet - spirometr, współpracujący z telefonem z systemem Android oraz iOS.
Kojarzycie webowy generator tarcz do zegarków Pebble? Dzięki niemu osoby nie znające się na programowaniu, są w stanie stworzyć własną tarczę analogową, czy cyfrową, dodając tło i rozmieszczając poszczególne obiekty na ekranie.
W sieci krążą już pierwsze nieoficjalne wciąż informacje, na temat następnego zegarka firmy Sony. Po pierwsze Smartwatch 4 ma być ponoć nieco cieńszy niż jego poprzednik, wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 400, taktowany zegarem 1.2GHz, 768MB RAMu, BT, WiFi, ekran chroniony Gorilla Glass 3 i baterię 420mAh.
Zegarek który monitoruje czynności życiowe użytkownika, posiada moduł nawigacji sateliternej GLONASS, wytrzymuje temperatury od -50 do +50 stopni i przeżyje nawet impuls elektromagnetyczny, który usmaży całą inną elektronikę. To parametry rosyjskiego wojskowego smartwatcha Strelets, wyprodukowanego przez firmę Argus-Spektr.
W zeszłym tygodniu podawaliśmy komunikat, na temat możliwości łatwego zhakowania opasek Fitbit Flex, które mogą zostać użyte do zainfekowania telefonu czy komputera użytkownika.
Badacze z MIT udowodnili, że sieć WiFi może zostać wykorzystana do rozpoznawania sylwetek ludzi znajdujących się za ścianą. Wykrywa nie tylko ruch, ale jest w stanie odróżnić jedną osobę od drugiej.

Pierwsza aktualizacja Ringly

Pierwszy dostępny na rynku pierścionek, odbierający telefoniczne powiadomienia i przekazujący je na palec użytkownika za pomocą wibracji i mrugania diodą, doczekał się aktualizacji oprogramowania. Nowa wersja poprawia stabilność połączenia z Ringly i wydłuża czas pracy na baterii.
Czy jesteś jednym z tych, który posiada gen DRD4-7R? Zwany potocznie genem przygody? Jeśli tak to zapewne Twoja chęć poznawania świata zaprowadziła Cię już w nie jedno wspaniałe miejsce. Suunto właśnie dla Ciebie stworzyło zegarek o nazwie Kailash.

Pebble monitorem dla epileptyków

Wiele osób cierpi z powodu ataków epilepsji. Nie zawsze jednak ktoś znajduje się obok i wie jak zareagować, kogo poinformować itd. Na ratunek przychodzi Pebble i specjalna aplikacja Neutun.

Opaska mierząca poziom stresu

Na Kickstarterze trwa właśnie kampania urządzenia przypominającego zegarek, ale nie mierzącego czasu. Jest to bardziej opaska fitness, ale jej głównym celem jest nie liczenie kroków, a mierzenie poziomu stresu użytkownika.
Google otrzymało w tym miesiącu patent na szkła kontaktowe, które zasilane są światłem i komunikują się z innymi urządzeniami również za pośrednictwem impulsów światła.

Gear S2 okiem SpidersWeb

Redakcja SpidersWeb otrzymała już do testów najnowszy zegarek Samsunga, czyli innowacyjny Gear S2, pracujący pod kontrolą systemu Tizen. Kilka dni temu opublikowali oni mini-recenzję, będącą zapowiedzią większego tekstu poświęconego temu smartwatchowi.

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...