Będzie opcja proszenia znajomych o przelew BLIK

Utworzono: 26 maj 2019, 14:05 Autor :  
W ostatnim czasie można sporo było wiadomości o wyłudzaniu pieniędzy "na BLIKa". W skrócie, polegało to na włamywaniu się na konta ludzi na portalach społecznościowych oraz wysyłaniu ich znajomym wiadomości z prośbą o kod BLIKa, ponieważ pilnie potrzebują pieniędzy, a zgubili/zapomnieli portfela.

Aby zminimalizować ryzyko tego typu ataków, twórcy BLIKa zdecydowali się dodać do swojego systemu możliwość proszenia konkretnych osób o przelew (pojawi się ona w aplikacji banku adresata i będzie mógł ją odrzucić lub zaakceptować). W ten sposób, pieniądze trafią na pewno na właściwe konto, a nie cyberprzestępców.

Choć oczywiście cyberprzestępcy nadal będą mogli twierdzić, że nie mają konta w banku z BLIKiem lub zainstalowanej aplikacji (w końcu już teraz mogliśmy im wysyłać przelew na numer telefonu zamiast dawać kod), więc w pełni tego typu wyłudzeń to nie zlikwiduje.

Obecnie wiadomo, że nowinkę tę ma wprowadzić bank ING (pojawiła się w jego nowym regulaminie), choć nie wiadomo kiedy (bank zastrzegł, że nie musi to nastąpić razem z wejściem w życie nowych zapisów 4 sierpnia).

Źrodło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 573 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...