Google oficjalnie prezentuje nowe okulary Glass

Utworzono: 26 maj 2019, 14:05 Autor :  
W marcu pisaliśmy o plotkach dotyczących odświeżenia okularów Google Glass. Kilka dni temu zaś firma w końcu oficjalnie zaprezentowała nowe urządzenie. Plotki zasadniczo się potwierdziły, poznaliśmy też nieco więcej szczegółów.

Przede wszystkim zastosowano procesor okazał się być czterordzeniowym Snapdragonem XR1 wykonanym w procesie 10 nm, który został stworzony właśnie z myślą o rozszerzonej rzeczywistości. Nie sprawdziły się też plotki o kamerze - ta rejestruje obraz o rozdzielczości jedynie 8 MP.

Poza tym mamy gniazdo USB-C, 3 GB RAMu, ekran o rozdzielczości 640x360 pikseli, trzy mikrofony oraz baterię o pojemności 820 mAh z obsługą szybkiego ładowania. Okulary działają pod kontrolą zmodyfikowanej wersji Androida 8.0. Cena jednej sztuki została ustalona na 1000 $ (około 3800 zł bez VATu).

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 576 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...